Z projektového dne si žáci odnesli samotáře

První říjnový týden se žáci šesté třídy zapojili do projektového dne ve výuce.

Tato akce v kasejovické základní škole proběhla v rámci projektu Vzděláváme s inkluzí 3 z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Tato projektová aktivita „Den s truhlářem“ proběhla ve školních dílnách pod odborným vedením Václava Jakubčíka.

Hlavním cílem této aktivity bylo osvojit si práci se dřevem, což si žáci vyzkoušeli na výrobě hry Samotář. Václav Jakubčík krok za krokem žákům vysvětloval pracovní postup na vytvoření tohoto výrobku, přičemž žákům povídal o dřevě, jeho druzích či vlastnostech, a o nářadí, které při výrobě Samotáře použili. Kromě ručního nářadí si žáci vyzkoušeli práci se stojanovou vrtačkou. Po několika hodinách intenzivní práce byla radost dívat se na šesťáky, jak spokojeně sedí u truhlářských hoblic a zapáleně Samotáře hrají.

Velké poděkování patří Václavu Jakubčíkovi za zapojeni do projektového dne v roli odborníka a za čas, který žákům věnoval.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová, ředitelka ZŠ Kasejovice

Autor fotografií: Mgr. Štěpánka Löffelmannová