PROHLÍDKA ŠKOLY

Základní škola Kasejovice, okres Plzeň – jih, je úplná škola s 9 postupnými ročníky.

Na obou stupních je po jedné třídě v ročníku. Budova a prostory školy jsou stavěny pro 270 žáků, v současné době se počet žáků pohybuje kolem 180. Dojíždějící žáci tvoří  asi 60%. Pro tyto žáky je ráno otevřena školní družina, v odpoledních hodinách navštěvuje dvě oddělení družiny cca 60 žáků. Škola je umístěna v klidné části obce. U školy je velká zahrada se školním pozemkem. Ta je za příznivého počasí využívána školní družinou.

V suterénu školy jsou umístěny šatny, dvě oddělení ŠD, učebna pracovního vyučování – dílny a místnost pro keramickou dílnu s pecí.

V přízemí školy jsou třídy a sborovna prvního stupně ZŠ, učebna fyziky a PC učebna pro 1. stupeň.

V 1. patře školy je druhý stupeň ZŠ včetně sborovny, kanceláře a ředitelny školy. Pěkná místnost, která vznikla po rekonstrukci nad kotelnou školy, je využívána jako učebna vaření a zároveň společenská místnost, je zde umístěna i interaktivní tabule. Po rekonstrukci školy vznikly také dvě učebny v podkroví. V jedné je učebna PC a druhá je využívána pro výuku jazyků.

Součástí školy je také zrekonstruovaná tělocvična. V areálu školy je víceúčelové hřiště s umělým trávníkem a hřiště na hokejbal s kompletním zázemím.

Žáci školy využívají možnosti stravování ve školní jídelně. Ta je součástí Mateřské školy Kasejovice.

Prohlídka školy - budova
Prohlídka školy - šatny