Co nového na základní škole

Koncem ledna na naši základní školu zavítal už tradiční host. V rámci prevence negativních společenských jevů se představilo Divadlo VeTři.

Děti z prvního stupně byly velmi názorně poučeny o tom, že jakékoli návykové látky dokážou náš život téměř zničit. Program pro 2. stupeň byl zaměřen na nebezpečí,  které je spojené s užíváním moderní techniky. Tato představení jsou vítaným doplňkem hodin výchovy k občanství a výchovy ke zdraví.

I v zimních měsících se snažíme zpestřit výuku exkurzemi. 21. 2. jsme se s 6. a 8. ročníkem vypravili do plzeňské Techmánie.  Nejprve jsme absolvovali program Procházka sluneční soustavou. Žáci si mohli zopakovat běžné školní znalosti o vesmíru, navíc díky 3D projekci mohli zažít simulovaný let noční oblohou. Pak následovala volná prohlídka výstavních prostor celého areálu. Asi nejvíce zaujaly pokusné objekty z oblasti mechaniky. Snad lze doplnit jen to, že pokud někdo není fanoušek přírodních věd, tak po návštěvě Techmánie má velkou šanci se jím stát.

Divadlo VeTři 2017

Autor článku: PhDr. Jaroslava Mlsová