ZŠ Kasejovice má medailové šachisty

V letošním roce se poprvé naše škola zúčastnila Okresního přeboru škol v šachu, který se konal 9.3.2023.

Do Plzně se na turnaj sjelo 183 šachistů ze 3 okresů (Plzeň-město, Plzeň-jih a Rokycany), aby si poměřili síly v kategorii 1. a 2. stupeň ZŠ a také SŠ. Na turnaj se přijeli podívat nejen předseda Šachového svazu ČR, velmistr Martin Petr, ale i televize ZAK. V každém z pěti kol proti sobě hráli čtyři hráči proti čtyřem. Turnaj nebyl vůbec jednoduchý, protože některá družstva měla hráče, kteří hrají závodně na poměrně vysoké úrovni.

Družstvo naší školy ve složení Ondřej Urbanec, Jan Jára, Michal Kušnírik a Dominik Vaina uhrálo 8,5 bodu, což jim vyneslo celkové 11. místo ze 17 nasazených škol. To stačilo na stříbrnou medaili v okrese v Plzeň-jih a na postup do krajského kola, které se uskuteční 24.3.2023 v Plzni. Klukům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci naší školy v další sportovní oblasti a přejeme hodně dalších úspěchů na šachovém poli.

ŠACHOVÝ TURNAJ PLZEŇ

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová