Záložky putovaly do světa

ZŠ Kasejovice se zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy na zadané téma Čtu, čteš, čteme.

Základní škola Kasejovice se zapojila do česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy na zadané téma Čtu, čteš, čteme. Záložky měly splňovat provázanost s oblastí literatury a četby. Naší partnerskou školou se stala základní škola z malého městečka Kotešová nedaleko Žiliny. Žáci obou stupňů na podzim vyráběli rozmanité záložky do knihy, aby potěšili svými dárky kamarády na Slovensku. Na konci října na oplátku kasejovičtí žáci dostali balíček s pěknými záložkami od dětí z Kotešové.

Pokud se žáci a návštěvníci naší školy odváží číst slovensky, mohou se dozvědět něco ze života partnerské školy prostřednictvím několika darovaných čísel časopisu, které slovenská škola vydává – budou vyvěšeny na nástěnkách školy. Bylo by jistě přínosné, kdyby projekt vyústil i v další spolupráci našich škol.

Čtu, čteš, čteme

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová, koordinátorka projektu