Žáci ZŠ sbírají ocenění

Během posledních měsíců na základní škole probíhala školní kola různých soutěží. Žáci poměřovali síly na poli humanitních i přírodních věd.

Okresního kola zeměpisné olympiády se zúčastnil jen  Jan Jára, který se umístil se svými znalostmi na 11. místě.

Následně si žáci v okresním kole v Plzni poměřili své schopnosti v cizím jazyce – angličtině. Jednalo se o konverzační soutěž na různá témata kombinovanou s poslechovými úkoly. Hodnotila se nejen slovní zásoba, gramatika, ale i schopnost reakce a komunikace. Konkurence byla opravdu velká, a tak považujeme za úspěch, že v kategorii mladších žáků na 17. místě skončil Samuel Szӧke. Na Tomáše Basnica zbylo 24. místo. V kategorii starších žáků se umístila jako 16. Miriam Bajzová a Jan Jára obsadil 21. místo.

Olympiáda z českého jazyka je určena jen starším žákům, tedy žákům 8. a 9. ročníku. Do okresního kola se probojovaly Kateřina Červená a Nela Filausová, které vzorně reprezentovaly naši školu v úkolech gramatických, lexikálních i slohových. Nela obsadila 12. místo a Kateřina vybojovala nádherné 3. místo a mohla se pyšnit postupem do kola krajského, v němž opět zazářila, a domů přivezla diplom za 5. místo.

V humanitních oborech byl sice o soutěže větší zájem, ale žáci si poměřovali síly i v matematické olympiádě. V okresním kole reprezentovali ZŠ Kasejovice dva zástupci – v kategorii 6. tříd Vojtěch Šampalík, který se umístil na  9. -11. místě. Velkou radost nám udělala opět Kateřina Červená, která v kategorii 8. tříd vyhrála 1. místo (dokonce unikátně s plným počtem bodů) a zaslouží velkou gratulaci. Škoda jen, že z této kategorie se nepostupuje do krajského kola.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a projevenou snahu, gratulujeme těm nejúspěšnějším a věříme, že se i příště naši žáci na soutěžním poli neztratí. Rádi bychom poděkovali též městu Kasejovice za podporu s dopravou na soutěže.

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová

Publikováno: 03.05.2023