Žáci ze Zwieselu navštívili kasejovickou školu

V úterý 27. října 2015 zrealizovala kasejovická základní škola druhou část projektu Kasejovice – Zwiesel 2015.

Projekt vznikl z dotačního programu Plzeňského kraje Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti mládeže a spolufinancování mezinárodních studijních programů. Úterní dopoledne přijeli do Základní školy v Kasejovicích žáci 9. třídy Mittelschule ve Zwieselu.

Součástí dopoledního programu byla práce s keramickou hlínou a přátelské utkání ve fotbalu. Poté byl pro bavorské žáky a jejich učitele připraven oběd ve školní jídelně. Odpoledne se bavorští a čeští žáci vypravili do jihočeské Blatné, kde si společně prohlédli zámecký park s pasoucími se daňky. S vedením zwieselské školy byla v průběhu návštěvy předběžně domluvena oboustranná spolupráce na další školní rok.

Zwiesel v Kasejovicích

Publikováno: 08.11.2015