Žáci zažili lekci sokolnictví

V úterý 10. října 2017 zavítal po dvou letech mezi žáky Základní školy Kasejovice sokolník Milan Zaleš s výukovým programem zaměřeným na sovy.

Program se tradičně odehrál v prostoru školní tělocvičny. Na ukázku přivezl sokolník mezi žáky zástupce jak sov, tak dravců. Ze sov se jednalo o výra virginského, výra bengálského a výra velkého, z dravců potom o orla mořského. V první části programu vysvětlil sokolník Milan Zaleš žákům význam těchto zástupců ptačí říše v přírodě a základní rozdíly mezi dravcem a sovou. Druhá část programu byla zaměřena na praktickou ukázku letu sov a dravců, která žáky zvlášť zaujala. Vystoupení sokolníka v kasejovické základní škole se u žáků vždy těší velké oblibě, takže již nyní se žáci mohou těšit na další výukový program na téma sokolnictví.

Ukázka sokolnictví

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová