Žáci ŠD navštívili MÚ a seniory v DPS

Opět po roce je tu prosinec, který na vědomost dává, že se pomalu a jistě blíží Vánoce.

Čas klidu a pohody. A pro nás to znamená, že půjdeme navštívit seniory do DPS a pracovníky městského úřadu, abychom všem zpříjemnili vánoční náladu.

Než nadešel velký den, tak jsme se museli pečlivě připravit, aby vše dopadlo na jedničku. Během prosince tvořiví žáci druhého oddělení školní družiny vyráběli přáníčka a krásné vánoční stromečky. Samozřejmě jsme nezapomněli poctivě nacvičovat básničky s vánočními motivy a koledy.

Ve středu 14. prosince se několik žáků z druhé a čtvrté třídy vydalo nejdříve do DPS ukázat, co se pro ně naučili: zpívali vánoční koledy Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal a přednášeli básně. Za svou velkou odvahu a snahu byli odměněni bonbóny i potleskem. Následně poté děti pečovatelkám i seniorům rozdaly dárečky. „Děkujeme za krásně prožitý předvánoční čas…, “ tak s těmito vlídnými a povzbudivými slovy jsme se rozloučili.

Za necelou hodinku děti dorazily na městský úřad, kde si vánoční pásmo zopakovaly ještě jednou. I přes drobné chybičky se vystoupení podařilo. Sklidily opět potlesk a dočkaly se i pohoštění. Poté nám nezbývalo nic jiného než se rozloučit a vyrazit zpět do školy. Na cestu s sebou jsme ještě dostali tašku plnou čokoládových figurek pro ostatní děti ve školní družině.

Děkujeme všem za milé přijetí, dárky a úžasné pohoštění, které nám připomnělo tu pravou vánoční atmosféru. PŘEJEME KRÁSNÉ, ŠŤASTNÉ A SPOKOJENÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY.

ŠD v DPS a na MÚ

Autor článku: Olga Šoralová