Za poznáním na Srí Lanku

Poutavá zeměpisná přednáška Lenky a Václava Špillarových nazvaná Srí Lanka – čajový lístek v Indickém oceánu čekala na žáky druhého stupně v úterý 11. října.

Zkušení cestovatelé žákům poutavě vyprávěli o tom, jak projeli tento ostrov křížem krážem od severu k jihu a od západu na východ. Mladí posluchači tak mohli nahlédnout do světa srílanské flóry a fauny, architektury či života tamních obyvatel. Nechybělo ani vyprávění o cejlonském čaji a panu Liptonovi, britském podnikateli, zakladateli firmy nesoucí jeho jméno, která se dnes řadí mezi přední světové producenty čaje. Neméně zajímavá byla procházka po jednom ze srílanských tržišť, na kterém byly k mání zejména rozmanité druhy ovoce, zeleniny, ryb a místních specialit.

Přednáška Srí Lanka – čajový lístek v Indickém oceánu nebyla prvním výukovým programem manželů Špillarových v kasejovické základní škole. Již dříve mezi žáky zavítali s diaprojekcí věnovanou Maroku. Budeme rádi, když si cestu do Kasejovic najdou i v dalších školních letech.

Projekce Srí Lanka 2022

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová, ředitelka ZŠ Kasejovice