Výlet do Podbrdského muzea

Dne 5. 11. 2014 se žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Kasejovice v doprovodu Mgr. Löffelmannové, Mgr. Třískové a Phdr. Mlsové vydali do Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem.

Žáci se zúčastnili komentované prohlídky v muzeu, které je otevřeno v této podobě teprve několik let a mezi regionálními muzei patří k nejlepším v celé České republice. Děti byly seznámeny nejprve s každodenním životem Podbrdska zejména v 19. století, mohly obdivovat činorodost nejslavnějšího rožmitálského učitele J. J. Ryby, prohlédly si vzácnou sbírku automobilových veteránů Pragovek. Asi největší ohlas sklidilo zkoušení oblečení, které napodobovalo oděvy z 15. století. Snad i tyto šaty žákům nevšední formou přiblížily nejslavnější rožmitálskou rodačku, Johanku z Rožmitálu, druhou manželku českého krále Jiřího z Poděbrad. Pravděpodobně to nebyla z naší strany poslední návštěva tohoto muzea. Protože jsme se dostavili mimo návštěvnickou sezonu, byli jsme ochuzeni o interaktivní výstavu, která je instalována vždy od května do října. Takže se na jaře máme na co těšit!

exkurze do Podbrdského muzea

Autor článku: PhDr. Jaroslava Mlsová