Vědomostní soutěž Eurorebus - postup do celostátního kola

V sobotu 8. dubna se žák 9. třídy kasejovické základní školy Jakub Löffelmann zúčastnil krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus.

Jedná se o tradiční vědomostní soutěž, která je určena žákům základních a středních škol. Soutěže se mohou účastnit žáci druhého stupně základních škol (kategorie ZŠ01 a ZŠ02) a středních škol (kategorie SŠ). Pro žáky prvního stupně základních škol je připravena soutěž Eurorebus Junior. Soutěž Eurorebus probíhá po dobu celého školního roku. Úkolem přihlášených soutěžících je absolvovat potřebný počet elektronických kol a získat požadovaný počet bodů, který jim zjistí postup do krajského kola. V letošním 22. ročníku se do krajského kola probojovaly téměř tři stovky soutěžících z Plzeňského a Karlovarského kraje.

Jakub Löffelmann reprezentoval Základní školu Kasejovice v kategorii ZŠ02 jednotlivců a umístil se na třetím místě. Bronzová příčka mu tak zajistila postup do celostátního kola, které se bude konat 5. června v Praze.

Postup kasejovického žáka do celostátního kola vědomostní soutěže Eurorebus by mohla být pro ostatní žáky vhodnou motivací pro účast v této soutěži v dalších školních letech jak v kategorii jednotlivců, tak družstev.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová, ředitelka ZŠ Kasejovice

Publikováno: 10.04.2017