Úspěchy žáků ve školním roce 2012/2013

Kasejovičtí žáci bodovali ve vědomostních soutěžích

Podobně jako v předchozích školních letech se i ve školním roce 2012/2013 zúčastnili kasejovičtí žáci nejrůznějších vědomostních soutěží. Z přírodovědných disciplín se jednalo o biologickou olympiádu a matematickou olympiádu, soutěže Matematický klokan a Pythagoriáda. V rámci humanitních disciplín se žáci zúčastnili dějepisné olympiády, soutěže cizích jazyků – anglický jazyk, a recitační soutěže. Předpokladem postupu do okresního kola bylo úspěšné zvládnutí školního kola.

Okresní kolo olympiády z českého jazyka vyhrála žákyně 9. ročníku Nikola Kebrlová, v recitační soutěži získala žákyně 2. ročníku Evelína Matějovská čestné uznání. V okresním kole Matematické olympiády skončili na krásném druhém místě Karel Matějovský (kategorie Z6) a Michaela Juráčková (kategorie Z8). Tato soutěž nebyla postupová a skončila okresním kolem. Okresní kolo Matematického klokana vyhrál ve své kategorii Michal Medvecký. Poděkování patří všem žákům, kteří se soutěží zúčastnili, a všem učitelům, kteří je na soutěže připravovali.

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 20.06.2013