Učitelé se vzdělávali na téma šikana

28. srpna se pedagogičtí pracovníci ZŠ Kasejovice zúčastnili celodenního vzdělávacího kurzu „Jak předcházet šikaně na naší škole“.

Vzdělávací kurz zrealizovala škola za finanční podpory Plzeňského kraje, která jí byla poskytnuta na projekt s názvem „Jak předcházet šikaně na naší škole“ z dotačního programu Plzeňského kraje Podpora preventivních aktivit a výchovy k toleranci 2015. Cílem tohoto vzdělávacího kurzu bylo odborné proškolení pedagogických pracovníků na dané téma. Vzdělávací kurz vedly pracovnice Centra protidrogové prevence a terapie, o.p.s., P-CENTRUM PRIMÁRNÍ PREVENCE. Pedagogičtí pracovníci se tak dozvěděli nejen, co je to šikana, ale rovněž jak jí předcházet, jak rozlišovat její projevy a řešit školní šikanu. Znalost tohoto tématu je v současné době ve škole velice důležitá. Jedná se totiž o sociálně patologický jev, který se mezi žáky někdy velice obtížně rozeznává a často přichází jakoby skrytě.

Prostřednictvím tohoto vzdělávacího kurzu získali pedagogičtí pracovníci ZŠ Kasejovice v rámci jeho časového rozsahu komplexní informace na dané téma. Vzdělávací kurz by měl přispět k posílení kompetencí pedagogických pracovníků pro rozpoznání a následného řešení tohoto závažného sociálně patologického jevu a přispět ke zlepšení pracovní atmosféry v jednotlivých třídách. Poznatky získané prostřednictvím vzdělávacího kurzu budou moci učitelé zúročit rovněž v předmětech, při kterých je toto téma probíráno.

Jak předcházet šikaně

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová, ředitelka školy