Švihov byl cílem letošního výletu žáků prvního stupně
Žáci celého prvního stupně se vydali 9. června dvěma autobusy na školní výlet.
Ráno v osm hodin vyjeli od hasičské zbrojnice. Po příjezdu do Švihova si nejdříve ve třech skupinách prohlédli hrad. Průvodkyně je seznámily se způsobem života hradních pánů, jak stolovali, kde spali a také jaký vedli společenský život. Dozvěděli se také, že hrad Švihov byl vodní hrad.
Po prohlídkách následovalo divadelní představení Ze starých pověstí českých. Žákům byly připomenuty pověsti o Praotci Čechovi, o Krokovi a jeho dcerách. Už také ví, kdo byl Přemysl nebo Bivoj. Po divadle si mohli žáci koupit drobné upomínkové předměty nebo malé občerstvení. Bohužel deštivé počasí trochu narušilo atmosféru výletu a žáci se po druhé hodině odpoledne vrátili do Kasejovic.
Autor fotografií: učitelé 1. stupně
Publikováno: 09.06.2026
Aktualizováno: 23.06.2026



