Štědrej večer nastal, koledy přichystal

Tuto a další koledy děti zazpívaly na vánočních besídkách, které se uskutečnily v pondělí 15. prosince v obou odděleních školní družiny.

Připomněli jsme si starodávné vánoční zvyky, vyzkoušeli si pouštění ořechových lodiček a pozorovali, drží-li pohromadě. Z vyrobených svícnů jsme sestavili Vánoční spirálu, kterou tvořily ještě malé pařízky a větvičky chvojí. V příšeří byla Vánoční spirála krásná a působivá.

A to už se děti těšily na dárky, které čekaly pod stromečkem. Holčičky nejvíce potěšila nová kuchyňka a kluci měli radost z Lega i z traktorů, které si pak vyrovnali do policové skříňky věnované na začátku školního roku firmou Peripolar (p. Miroslav Červený).

Za krásnou atmosféru a radost dětí z dárků děkujeme firmám a osobám, které přispěli finančními částkami na vybavení ŠD. Jsou to: P+V ELEKTRONIC spol.s.r.o., KLAUS Timber a.s., KOVO Kasejovice MONT s.r.o. a KOVO Kasejovice KLIMA s.r.o., Agrochov KasejoviceSmolivec a.s., Gummitechnik s.r.o. (p. Miluše Skuhravá), p.Václav BLOVSKÝ, PILA K&P s.r.o . a p. Barbora EMMERT.

Všem jmenovaným i nejmenovaným děkujeme za přízeň.

Vánoce v družině 2014

Autor článku: Šárka Vocelková