Školní výlet na hrad Velhartice

Ve středu 19.6.2024 se žáci 5. a 6. třídy vydali na školní výlet na hrad Velhartice.

Nejdřív jsme se všichni sešli na náměstí a čekali na autobus, který nás odvezl na tento nádherný hrad. Poté jsme procházkou došli k hradu, kde se nás ujal moc milý průvodce, který nám ukázal celý hrad a něco nám o něm řekl. Výhled z výšky byl obdivuhodný. Dokonce jsme cestou po hradě potkali i zbloudilého rytíře a bílou paní.

Poté jsme jeli do Sušice, kde jsme měli rozchod na občerstvení. Děti toho využily a rozeběhly se do obchodů, paní učitelky si zašly na kávu a dortíky. Když bylo čtvrt na dvě, šli jsme všichni na zastávku autobusu. Tam jsme v extrémně horkém počasí čekali na autobus déle, než bylo v plánu, protože si pan řidič spletl čas odjezdu. Naštěstí jsme v pořádku dojeli domů.

Moc jsme si výlet užili a zbyly nám hezké vzpomínky a spousta pěkných fotografií.

Výlet na hrad Velhartice

Autor fotografií: žáci 6. třídy