Školní akademie 2013

Žáci ZŠ Kasejovice a kasejovické pobočky ZUŠ Nepomuk se postarali o bohatý program tradiční školní akademie.

Ve středu 22. května se v kasejovickém kulturně-společenském centru konala tradiční školní akademie, kterou pro žáky, rodiče a širokou veřejnost připravila Základní škola Kasejovice ve spolupráci s městem a kasejovickou pobočkou Základní umělecké školy Nepomuk. Na programu bylo celkem čtrnáct čísel, která si na středeční odpoledne připravili žáci 1.- 6. třídy a Základní umělecké školy Nepomuk. Akademii školy zahájil ředitel školy Jaroslav Viktora, který k návštěvníkům v krátkosti promluvil a všem přítomným maminkám dodatečně popřál k jejich svátku. Jako první vystoupil flétnový soubor kasejovické pobočky ZUŠ Nepomuk. Poté se moderování akce ujaly žákyně 8. třídy – Michaela Juráčková, Adéla Červená a Pavla Pohanková.

První třída vystoupila s dramatizovanými básničkami Abeceda a Jak se maluje domeček. Skřítky se to hemžilo při vystoupení nazvaném Ať žijí duchové, které nacvičili žáci druhé třídy. Do světa pohádek se návštěvníci akademie přenesli s žáky třetí třídy a do světa pohádkového humoru prostřednictvím Spejbla a Hurvínka. Tyto nestárnoucí bytosti tentokrát ztvárnili žáci šesté třídy. Plné humoru bylo rovněž vystoupení žáků čtvrté třídy, kteří se nechali inspirovat příběhy malého Mikuláše, jejichž autorem je francouzský spisovatel René Goscinny.

O tom, že jsou mezi žáky i malé nadějné zpěvačky, diváky přesvědčily Adriana Hošková a Barbora Petrášková, které vystoupily za hudebního doprovodu Dany Ondruškové. O hudební vystoupení se postaral i hráč na akordeon Karel Čada a o taneční vystoupení žákyně tanečního kroužku a žákyně z páté třídy. Naprostou novinkou letošní školní akademie bylo vystoupení chlapecké skupiny Karel Matějovský Band ve složení Karel Matějovský, Filip Chaloupka, Karel Čada a Marek Kuneš. Se zcela netradičním pojetím starých pověstí českých vystoupili žáci páté třídy, kteří se tak se všemi přítomnými přenesli nejen do dávných českých dějin, ale také na samý konec odpoledne plného zábavy. Poděkování patří všem žákům a učitelům, kteří se podíleli na přípravě jednotlivých čísel a organizaci školní akademie.

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 22.05.2013

Školní akademie z pohledu páťáků

Ve středu 22. května 2013 se v kulturně společenském centru v Kasejovicích konala školní akademie, ve které vystupoval celý první stupeň, 6. třída a žáci, kteří navštěvují ZUŠ. Celý program zahájil flétnový soubor. Poté následovali prvňáci s jejich abecedou, později ještě předvedli, jak se staví domeček. Hezké vystoupení měli druháci, kteří předváděli ukázku z pohádky Ať žijí duchové, ve které postavili svému hradu střechu. Třeťáci učili cvičit celé publikum a ukazovali, jak umí anglicky. Dívky z tanečního souboru zatančily pěkné tanečky na melodie čtyř známých lidových písní. Krásnou skladbu na akordeon zahrál Kája Čada. Malý Mikuláš a jeho spolužáci ze čtvrté třídy ukázali, jak to dopadne, když se mluví do rádia. Zazpívali také písničku o třech čunících. Šesťáci s Hurvínkem rozesmáli všechny svými vtipy. Nesmíme také zapomenout na vystoupení Three Stars, ve kterém moderní tanec předvedly tři dívky z páté třídy. Kája Matějovský se svým bandem zazpívali a zahráli písničku z vlastní tvorby s názvem Tři rajčátka. A jak se říká – to nejlepší na konec – to jsme byli my, páťáci. Zahráli jsme Staré pověsti české, ve kterých se představili Slované, praotec Čech, Kazi, Teta a Libuše. Když statečný a silný Bivoj porazil kance, zamilovala se do něj Kazi, Libuše vládla s Přemyslem a Teta čarovala na Tetíně. Diváci nám tleskali do rytmu poslední písničky a sklidili jsme velký potlesk. S úsměvem na tvářích jsme pak všichni odcházeli domů, spokojení s vydařeným odpolednem. Věříme, že se to všem moc líbilo a děkujeme, že jste nás přišli podpořit.

Žáci 5. ročníku