První školní den 2007

V základní škole Kasejovice letos přivítali 16 nových prvňáčků.

První školní den 2007

První den je ve škole spolu s rodiči přivítaly ředitelka ZŠ Jaroslava Ladmanová, třídní učitelka Svatava Balková a starostka Kasejovic Bc.Marie Čápová. Základní školu v současné době navštěvuje 210 žáků. S šestnácti prvňáky přišlo do školy i dvanáct žáků do šesté třídy ze lnářské školy. „Děti se v letošním roce mohou těšit na zrekonstruovanou školní jídelnu, rozšíření učebny počítačů a nové hřiště určené především pro dopravní výchovu,“ říká ředitelka Jaroslava Ladmanová. „Rekonstrukce školní jídelny byla oproti předpokladům náročnější, ale za pomoci KÚ Plzeňského kraje se nám nemalá investice 1,1 mil. korun podařila zvládnout,“ doplnila starostka Marie Čápová. Jídelnu využívají vedle dětí ze základní školy i děti z mateřské školy.

Autor článku: Václav Blovský

Autor fotografií: Václav Blovský