První pololetí na ZŠ Kasejovice

Pomalu se blíží konec prvního pololetí školního roku 2014/2015, do kterého Základní škola Kasejovice vstoupila s více jak 180 žáky.

Do lavic první třídy usedlo dvacet nových žáčků, kteří se již naučili počítat, rozpoznávat písmenka a číst a psát první slova. Nakolik bylo toto pololetí úspěšné, vědí nejlépe sami žáci, jejich rodiče a učitelé, kteří jim již zanedlouho rozdají pololetní vysvědčení.

V měsíci říjnu nabídla škola žákům tradičně rozmanitou škálu zájmových kroužků. Na prvním stupni se konkrétně jedná o kroužek počítačový, angličtiny, keramický, dramatický a sportovní hry. Na druhém stupni se žáci měli možnost přihlásit do kroužku přírodovědného, keramického, atletického, florbalového, paličkování a latiny. Novinkou pro žákyně prvního stupně je kroužek aerobiku realizovaný ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Sokol Kasejovice. Podobně jako v předchozích letech mohou žáci navštěvovat pobočku Základní umělecké školy Nepomuk, která jim nabízí hru na rozmanité hudební nástroje a výuku zpěvu a s kasejovickou základní školou velice úzce spolupracuje při pořádání kulturních akcí.

O tom, že žáci kasejovické školy nezískávají nové vědomosti a dovednosti pouze ve školních lavicích, svědčí celá řada vzdělávacích, kulturních a sportovních akcí, kterých se zúčastnili žáci obou stupňů. V podzimních měsících navštívili čtvrťáci a páťáci dopravní hřiště v Blovicích, žáci druhé a třetí třídy absolvovali deset lekcí plaveckého výcviku v Horažďovicích. Podařilo se nám rovněž úspěšně zrealizovat projekt „Kasejovice – Zwiesel 2014“ a s ředitelem tamější Mittelschule se domluvit na další spolupráci. V prosinci 2014 ukončila kasejovická základní škola třetí rok pětileté udržitelnosti projektu Poznáváme svůj kraj. V rámci této udržitelnosti projektu navštívili žáci šesté a sedmé třídy interaktivní výukový program v plzeňském Pivovarském muzeu a žáci osmé a deváté třídy absolvovali prohlídku Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem. V prosinci zavítal do školy Mikuláš s anděly a čerty. Tradiční vánoční výstava a vánoční koncert žáků připomněl široké veřejnosti čas blížících se Vánoc a prázdnin.

V měsíci lednu čeká na žáky sedmé a osmé třídy tradiční lyžařský kurz v Železné Rudě na Šumavě a na budoucí prvňáčky zápis do první třídy. Doufám, že k zápisu přijdou předškoláci v hojném počtu, připravené úkoly hravě splní a škole se pro nový školní rok podaří zajistit početnou první třídu.

Závěrem mi dovolte, abych žákům, jejich rodičům, zaměstnancům školy, zástupcům města Kasejovice, místních organizací a spolků a všem ostatním popřála úspěšný nový rok 2015. Přála bych si, abychom si vycházeli vzájemně vstříc a dokázali dobře spolupracovat.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová, ředitelka školy

Publikováno: 12.01.2015