Praha hravě pro žáky 2. stupně ZŠ

Dne 31.5. žáci 6.-8. třídy vyrazili na školní výlet do Prahy.

Dne 31.5.2023 žáci 6.-8. třídy vyrazili na školní výlet do Prahy. Po příjezdu do Prahy jsme začali menší procházkou po Kampě a Karlově mostě, abychom si prohlédli terén, ve kterém se měl odehrát hlavní program dne. Paní učitelka Mlsová nám k tomu povyprávěla spoustu zajímavostí.

V 11 hodin si nás vzala na starost sympatická paní průvodkyně, s níž program „Praha hravě – rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě“ probíhal. Nejprve jsme se rozdělili do týmů, chodili po Karlově mostě a paní průvodkyně nám pokládala různé otázky o Praze a o Karlově mostě. Za správnou odpověď dostával tým vždy 1 nebo 2 body v podobě mincí do měšce. Poté jsme se přesunuli do parku Kampa, kde jsme dostali mapy a pracovní listy s úkoly. Měli jsme hledat odpovědi na místech určených mapou. Tým s nejvyšším počtem  bodů bojovku vyhrál, ale drobné odměny podle umístění obdrželi všichni soutěžící, a tak byl každý nakonec spokojen. Na závěr jsme společně vyrazili pěšky do Obchodního centra Nový Smíchov, kde jsme dostali rozchod na oběd a drobné nákupy, což byl pro některé z nás nejlepší zážitek.

Počasí nám přálo, výlet se vydařil, pan řidič byl trpělivý, a tak jsme naše putování  zakončili zpěvem moderních písní. Vrátili jsme se sice unavení, ale spokojení.

Výlet Praha 6.-8. třída 2023

Autor článku: Kateřina Červená, žákyně 8. třídy