O účasti žáků ZŠ Kasejovice na soutěžích

Olympionici byli úspěšní v matematice a češtině, zabodovali i recitátoři.

Mimořádného úspěchu dosáhly dvě žákyně naší školy v okresním kole olympiády v matematice a českém jazyce. Jana Spourová z deváté třídy byla jedna ze tří nejúspěšnějších řešitelek matematické olympiády a při rovnocenném počtu bodů se svými dvěma soupeřkami z jiných jihoplzeňských škol se kvalifikovala do krajského kola. To proběhlo za účasti Jany v polovině března, výsledky však zatím neznáme. Další úspěšnou olympioničkou, tentokrát v českém jazyce, byla opět žákyně deváté třídy Iveta Chárová. Ta skončila třetí v okresním kole a vybojovala si tak právo změřit své jazykové nadání s nejúspěšnějšími řešitelkami v Plzeňském kraji.
Tradičně silné zastoupení měla naše škola i mezi recitátory poezie v okrese Plzeň-jih. Nejúspěšnější z nich byla ta nejmladší, Anna Masec ze třetí třídy, která byla porotou oceněna jako nejlepší ve své kategorii a vybojovala si tak postup do krajského kola. Mezi recitátory ze druhých a třetích tříd si čestné uznání poroty vysloužila i druhá naše reprezentantka, Hana Procházková. Jen těsně unikl postup do dalších kol Růženě Spourové z osmé a také Daně Zoubkové z deváté třídy. Obě se probojovaly do užšího finále, ale byť byly oceněny čestným uznáním, postupu se nedočkaly. Další dvě čestná uznání si z blovického klání odvezly i Petra Pohanková a Václav Zoubek z páté třídy.
Mezi úspěšné olympioniky můžeme počítat i Jana Činu z deváté třídy, který obsadil páté místo v okresním kole olympiády v zeměpise. Fyzikální olympiády se koncem března zúčastnil Jiří Růt z osmé třídy.

Autor článku: Jiří VONDRUŠKA

Publikováno: 30.06.2005