Mobilní planetárium

V pátek 21.4.2017, na Den Země, zavítalo do kasejovické tělocvičny Mobilní planetárium.

Toto zařízení je laicky řečeno velká nafouklá kopule, ve které se promítají filmy se zaměřením na astronomii a ekologii. Žáci prvního stupně zde měli možnost zhlédnout pořad Původ života, který se mimo jiné věnoval vzniku a vývoji Země, mladší ročníky se vypravily na pořad Se zvířátky o vesmíru, kde nás pět zvířátek doprovodilo za les na raketovou základnu. Zajíc, sova, krtek, ježek a myšák seznámili svými legračními hláškami děti s děním na základně, planetami Sluneční soustavy a souhvězdími. Oběma pořady nás provázel zkušený a pro tento projekt velmi zapálený pan lektor Kunc. Děti i učitelé byli nadšeni, určitě si návštěvu Mobilního planetária zopakujeme.

Autor článku: Mgr. Marie Sekáčová

Publikováno: 24.04.2017