Květen 2013

Květen byl ve znamení sportu a závodů.

Celý květen se na 1. stupni nesl ve znamení sportu. Počasí nám začalo přát, a proto jsme se po dlouhé zimě přesunuli z tělocvičny na venkovní hřiště, abychom mohli trénovat své atletické výkony. Ještě před samotnými lehkoatletickými závody se žáci 4. a 5. ročníku vydali 13. května na dopravní hřiště do Blovic. Vyzkoušeli si, jaké dopravní předpisy a značky musí správný cyklista znát a dodržovat. V praxi si pak všechny znalosti o cyklistickém provozu vyzkoušeli při jízdě na hřišti. Páťáci pak skládali cyklistický řidičák, který si domů odneslo 16 úspěšných žáků. Program na dopravním hřišti byl velmi vydařený a všem zúčastněným přinesl mnoho zajímavých informací a pěkných zážitků.

15. května pak vyjeli chlapci ze 4. a 5. ročníku na okresní kolo McDonald´s cupu do Přeštic. I přes velké nasazení v zápasech se umístili až na posledním místě. Nu, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Chladný a deštivý závěr měsíce nás ale neodradil od účasti na další sportovní akci. 30. května se čtyřčlenná družstva žáků ze 2. – 5. třídy zúčastnila Atletického trojboje v Přešticích. Děti měřily své síly s ostatními sportovci ve třech disciplínách – skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 50 m. Ve velké konkurenci jsme nakonec získali šest medailí jednotlivců – Lia Vilhelmová dvě druhá místa (skok daleký, běh na 50 m), Adam Fous dvě třetí místa (skok daleký, hod kriketovým míčkem) a Markéta Merhoutová dvě druhá místa (běh na 50 m, skok daleký). Starším žákům uteklo v celkovém hodnocení skupin třetí místo o jediný bod, což značí, jak pěkné byly jejich výsledky. Všichni se do závodů pustili s nasazením všech sil a proto jim patří velká pochvala.

Poslední květnový den jsme oslavili Den dětí. V tělocvičně si žáci devátého ročníku připravili různé soutěže, za které jejich mladší spolužáci získávali body. Body pak vyměňovali za lákavé odměny a drobnosti pro radost.

I přes deštivé počasí se nám tento den pěkně vydařil a děti si oslavu svého dne náležitě užily.

Autor článku: Jana Minaříková

Publikováno: 31.05.2013

Aktualizováno: 02.12.2019