Konec školního roku 2012/2013

Během června vyrazili žáci prvního stupně na několik výletů, ať už autobusem tak i pěšky.

Nastal nám konečně očekávaný poslední měsíc školního roku 2012 / 2013. Protože už jsme se naučili téměř vše, co jsme letos měli zvládnout, byl čas vypravit se na dlouho očekávané školní výlety. Jako první se na výlet vydala 6. června třetí, čtvrtá a pátá třída. Jejich cílem byl zámek v Březnici, kde se dozvěděli mnoho zajímavých informací o tomto renesančním zámku, navštívili zbrojnici a podívali se na místa, kde se natáčela pohádka Princezna ze mlejna. Poté pokračovali do Hornického muzea v Příbrami. Navštívili důl Anna, svezli se důlním vláčkem k Prokopské štole, obdivovali obrovský parní stroj. V areálu Ševčinského dolu vystoupali na těžní věž a prohlédli si různé stroje, které používali horníci při práci. Nakonec shlédli mineralogickou expozici plnou zajímavých exponátů, jako např. trilobity.

14. června se na výlet vypravili prvňáčci a druháčci. První zastávkou bylo divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. I když nám počasí zpočátku příliš nepřálo, pohádka O Pomněnce, Vzpomněnce a Zapomněnce se nám velmi líbila a přinesla také netradiční zážitek, když se s námi začalo divadlo otáčet. Poté jsme pokračovali do ZOO Ohrada. Při procházce kolem výběhů jsme obdivovali surikaty, rysy, želvy, gekony, plameňáky a další zvířata, nejvíc se nám líbili medvědi. Každá třída také absolvovala výukový program O Vydrýskovi, který nám přiblížil život vydry říční a dozvěděli jsme se různé zajímavosti o tomto roztomilém zvířeti. Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili zastávkou na zmrzlinu a pak už jsme se plní zážitků vrátili do svých domovů.

V pátek 21. června nastal pro prvňáčky důležitý den. Byli totiž pasováni na čtenáře a u příležitosti tohoto velkého okamžiku nesměli chybět ani jejich rodiče. Děti jim ukázaly, jak pěkně se už naučily číst, ale také počítat, přednášet básničky a zpívat písničky. Protože jsou velmi šikovní, odnesli si domů čtenářský diplom a sladkou odměnu.

Závěr školního roku patřil sportovním aktivitám. Protože nám počasí příliš nepřálo, uspořádali jsme v úterý 25. června sportovní den, ale tentokrát v tělocvičně. Soutěžilo se v poněkud netradičních disciplínách – skok z místa, hod basketbalovým míčem, běh na 30 vteřin a vytrvalost v běhu kolem tělocvičny. Všichni se pokusili vydat ze sebe ty nejlepší výkony a ti nejšikovnější byli nakonec odměněni hezkými cenami.

Ve čtvrtek 27. června se celý první stupeň vydal na vycházky po okolí. Prvňáčci v doprovodu svých patronů hledali poklad, který na ně po splnění různých úkolů čekal v Polánce. Opekli si buřtíky a zahráli několik her. Druháci se vydali na Bouček, kde se podívali na kapličku sv. Vojtěcha, po cestě pozorovali okolní krajinu, která je z kopců dobře vidět. Třeťáci připravili pro čtvrťáky stopovačku a jejich kroky směřovaly do Újezda u Kasejovic. Na konci dostali za splnění všech úkolů sladkou odměnu. Páťáci se vydali cestou necestou, polem nepolem do Chloumka, kde si prohlédli památnou lípu. Všichni jsme si vycházky hezky užili a pohodově tak ukončili školní rok plný práce, učení a povinností.

Školní rok 2012 / 2013 jsme ukončili v pátek 28. června, vysvědčení jsou rozdaná a tak nezbývá než popřát všem dětem, ale také učitelům krásné prázdniny plné pohody, odpočinku, dobré nálady a hezkých zážitků.

Autor článku: Jana Minaříková

Publikováno: 28.06.2013