Kasejovičtí žáci poznávali bavorská města

Ve dnech 7. - 8. října zrealizovala ZŠ Kasejovice z dotačního programu Plzeňského kraje první část projektu Kasejovice – Zwiesel 2015.

Ve dnech 7. a 8. října zrealizovala Základní škola Kasejovice z dotačního programu Plzeňského kraje Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti mládeže a spolufinancování mezinárodních studijních programů první část projektu Kasejovice – Zwiesel 2015. Na realizaci tohoto projektu získala Základní škola Kasejovice od Krajského úřadu Plzeňského kraje finanční podporu ve výši 15 000,- Kč, která škole pomůže uhradit část nákladů spojených s vlastní realizací projektu.

Realizace první části projektu proběhla v bavorském městě Zwieselu, ve kterém má škola navázanou dlouholetou spolupráci s tamější Mittelschule. Škola ve Zwieselu připravila pro 25 kasejovických žáků 7. – 9. třídy bohatý program. Ten spočíval v návštěvě pro nás historicky významného města Pasova, kam se kasejovičtí žáci vypravili s bavorskými spolužáky. Prohlídka tohoto města ležícího na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu, probíhala poněkud netradičně. Žáci nemuseli památky města poznávat prostřednictvím klasické procházky městem, ale přímo z paluby turistické lodi. Plavbu lodí vystřídal průchod pasovskou pěší zónou a očekávaný rozchod v centru města. Z Pasova se žáci vydali zpět do Zwieselu a následně do Železné Rudy, kde měli zajištěno ubytování.

Druhý den se kasejovičtí žáci vypravili se svými učiteli do Mittelschule ve Zwieselu. Zde je společně s žáky a učiteli přivítal ředitel školy Josef Wellisch. Úkolem bavorských žáků bylo jejich české protějšky provést školou, seznámit je se systémem výuky a nechyběla ani ukázka vyučovací hodiny. Žáky zaujalo jak vybavení školy, tak moderní sportovní areál nacházející se v její bezprostřední blízkosti. Kasejovičtí žáci měli prostřednictvím tohoto projektu jedinečnou příležitost zdokonalit se ve svých dosavadních jazykových schopnostech, poznávat kulturní, historické a přírodní památky a uvědomit si podobnost kultur na obou stranách česko-bavorské hranice.

Zwiesel 2015

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová