Kasejovickým žákům se v soutěžích a olympiádách dařilo

V průběhu celého školního roku 2015/2016 se žáci obou stupňů kasejovické základní školy účastnili rozmanitých soutěží.

Rozmanitých vědomostních, sportovních a výtvarných soutěží a olympiád. Žáci se aktivně zapojili do školních kol matematických soutěží, školního kola dějepisné, biologické a zeměpisné olympiády, olympiády z českého jazyka, recitační soutěže a soutěže cizích jazyků. Nejúspěšnější řešitelé školního kola následně postoupili a reprezentovali školu v okresním kole, několikrát i s výborným výsledkem.

V první polovině výsledkové listiny se v biologické olympiádě umístili žáci 9. třídy Karel Čada a Antonín Řehoř. Dařilo se i Filipu Kovářovi ze 3. třídy, který v recitační soutěži vybojoval první, leč nepostupové místo. O vynikající reprezentaci školy lze hovořit v souvislosti s matematickými soutěžemi. Jako výborní počtáři se projevili žáci druhé třídy Štěpán Adamec, který se v okresním kole Matematického klokana (kategorie Cvrček) propočítal až na zlatou příčku, bronzovou pozici obsadila Štěpánova spolužačka Nela Filausová. Výborný výsledek v okresním kole matematické olympiády zopakoval žák 9. třídy Karel Matějovský, který stejně jako v loňském roce ve své kategorii zvítězil, a postoupil do krajského kola. Dalším vítězem okresního kola se ve své kategorii stal žák 8. třídy Ondrej Kušnírik. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a jednotlivým vyučujícím za přípravu žáků.

Publikováno: 02.05.2016