Jaro ve škole

Hned první březnový den podnikli žáci 3. a 4. třídy výlet za kulturou do plzeňského Divadla Alfa.

Zmíněné divadlo uvedlo hru na motivy J. Verna Cesta do středu Země. Inspirací k uvedení této hry bylo taktéž filmové zpracování románu slavným českým režisérem Karlem Zemanem. Ten, díky použití jedinečné kombinace animace a trikových záběrů, učinil svůj film téměř nesmrtelným. Děj začíná v Plzni, děti odjíždějí vlakem na výlet na Milešovku. Při výstupu na horu se dostanou do jeskyně. Vchod jim zatarasí padající kameny, takže není jiné cesty než směrem do nitra jeskyně. Tam objeví pravěký svět, kde zažívají různá dobrodružství …

Žáci nižších ročníků, konkrétně první a druhé třídy, zavítali do Alfy o týden později na Pohádky ovčí babičky autora Pavla Sýkory. Toto dílo bylo prvním kresleným animovaným večerníčkovským seriálem vysílaným v letech 1967 a 1968. Scénář k tomuto černobílému večerníčku napsala Dagmar Spanlangová, postavy namluvila snad nejznámější a nejoblíbenější vypravěčka Jiřina Bohdalová. Televizní seriál měl původně 13 osmiminutových dílů. Vzhledem k omezené divadelní metráži se však výběr musel zúžit na pouhých 5 dílů.

Ovčí babička nám převyprávěla mnohdy napínavé, akční, ale i veselé a dojemné příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků. Samozřejmě nakonec vždy marně, protože tenhle beránek je přece chytřejší než celá vlčí smečka.

V únoru proběhlo na 1. stupni školní kolo recitační soutěže. 8. března odjeli 2 nejlepší recitátoři z každé kategorie reprezentovat naši školu na Okresní kolo recitační soutěže v Blovicích. Tohoto kola se zúčastnily za 1. kategorii Lucie Fenková a Jan Jára. Za druhou kategorii Zuzana Cinová a Filip Arnošt, za 3. kategorii Monika Blovská a Evelína Matějovská. Nejlepšího umístění dosáhla Zuzana Cinová, která obsadila 1. místo.

A co se chystá na základní škole v dubnu? Hned první dubnový pátek se uskuteční zápis budoucích prvňáčků. V rámci Dne Země přijede 21. dubna za žáky 1. stupně do místní tělocvičny Mobilní planetárium. To se snaží hravou a zábavnou formou popularizovat vzdělání dětí v oblasti astronomie a přírodních věd. Program je postaven na promítání v tzv. planetární kupoli.

Třídní učitelé již v tuto dobu plánují školní výlety.

Autor článku: Mgr. Marie Sekáčová

Publikováno: 31.03.2017