Horký červnový podvečer naladil

V pondělí 25. června se sálem rozezněly tóny skladeb v podání žáků Základní umělecké školy Nepomuk.

Program čítal téměř čtyři desítky skladeb, takže již od samého začátku se bylo na co těšit. Skladby žáci předvedli hrou na zobcové a příčné flétny, trubku, housle, akordeon, klavír a keyboard. Návštěvníci koncertu měli příležitost vyslechnout si a vychutnat jak skladby klasické tak lidové. Na své si přišli i milovníci současné moderní hudby, neboť sálem zněly skladby Lady Gagy, Jamese Hornera či Lambda od Kaomy. Vystoupení žáků zakončila dětská opera O šípkové Růžence, na jejíž realizace se podíleli žáci jak z Kasejovic tak z Nepomuku. Poděkování patří městu Kasejovice za propůjčení sálu a učitelům Základní umělecké školy Nepomuk, kteří po celý školní rok žáky intenzivně připravovali a koncert zorganizovali.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 21.07.2018