Duben, ještě ve škole budem

Školní rok se nám pomalu přehoupnul do poslední čtvrtiny a měsíc duben nám přinesl spoustu učení, prověrek, zkoušení, také třídní schůzky a první plány na školní výlety.

Ještě předtím jsme si ale pěkně užili přípravy na Velikonoce, které letos připadly až na poslední možný termín.

Jako každoročně jsme vyhlásili velikonoční soutěž, do které se mohli zapojit všichni žáci z 1. stupně. Zručných a šikovných párů rukou se nám sešlo víc než dost a do soutěže jsme tak zařadili rekordních 42 výrobků. Velikonoční výstava byla jeden týden ke shlédnutí na chodbě a všechny děti si tak mohly vybrat svého favorita a v závěrečném rozhodování mu dát svůj hlas. V obrovském množství nádherných a kreativně ztvárněných výrobků si nakonec 1. místo odnesla Pavlínka Šoralová ze 3. třídy, 2. místo Adélka Kopřivová ze 4. třídy a 3. místo Evelínka Matějovská ze 3. třídy. Všichni účastníci soutěže obdrželi sladkou odměnu a připravili nám díky svým výrobkům krásnou předvelikonoční atmosféru. Poslední předvelikonoční den si také zpříjemnili prvňáčci se svými patrony, když si vyrobili vlastní velikonoční dekoraci s vajíčky.

Další tradiční akcí byl Den Země, který proběhl 22. dubna. Třídy se proměnily v debatní kroužky, které rozebíraly problematiku ekologie, snažily se rozluštit různé úkoly, které se týkaly třídění odpadů a správnému chování k naší planetě a přírodě. Třetí a čtvrtá třída také sestavovaly z čajových sáčků obrazy, které se jim velice vydařily. Druháci společně s páťáky se vypravili na venkovní stopovačku a i když je místy pokropil déšť, všichni si dopoledne hezky užili. Za umožnění návštěvy sběrného dvora děkují žáci 4. ročníku, kteří se podívali i mimo otevírací hodiny, jak to v takovém sběrném dvoře funguje. Žáci 1., 3. a 4. třídy si v průběhu dne vyzkoušeli doopravdový ekologický závod, který pro ně připravili deváťáci s p. uč. Haferníkovou. Na různých stanovištích plnili zapeklité úkoly, se kterými si někteří pěkně lámali hlavičky. Úkolem bylo nejen mít bystrou hlavu, ale také rychlé nohy a získat tak prvenství. V každé třídě si tak cenné vítězství vybojovaly ty nejšikovnější a zároveň nejrychlejší dvojice. Děkujeme žákům 9. ročníku a paní učitelce za přípravu této společné akce.

Na fotbalový turnaj McDonald´s Cup se vydali žáci 1. – 5. třídy ve čtvrtek 24. dubna do Žinkov. Kluci a děvčata se statečně prali se svými soupeři. Jak mladší, tak i starší žáci se umístili na celkovém 4. místě. Sice nepostoupili do dalších fotbalových bojů, ale i tak jim děkujeme za vzornou reprezentaci školy a držíme pěsti do dalších utkání

Autor článku: Jana Minaříková

Publikováno: 01.05.2014