Do kasejovické školy zavítalo divadlo VeTři

V pátek 18. října navštívilo kasejovickou základní školu Divadlo VeTři se svým preventivním programem.

Uvedené divadlo VeTři měli žáci možnost poznat již v uplynulém školním roce. Toto divadlo nabízí školám preventivní programy určené žákům jak prvního tak druhého stupně. V rámci těchto programů divadlo velmi úzce spolupracuje nejen se školními preventisty, ale také s preventisty Policie České republiky.

Tentokrát přijeli herci Divadla VeTři Michaela Marková a Vlasta Vébr do Kasejovic s preventivními pořady na téma chování k pedagogům, kouření a alkoholismus. Prostředí první scénky bylo žákům důvěrně známé, neboť se odehrávala v prostorách školní třídy. Mnozí diváci se našli v žákyni Kropáčkové, které v jejím věku přišla škola naprosto zbytečná. Její učitel se ji snažil do života vybavit alespoň těmi nejzákladnějšími znalostmi, ale marně. Na své opovrhování školou doplatila nezbedná žákyně až po několika letech, kdy se již jako mladá dáma náhodně setkala se svým učitelem ve vědomostní soutěži, v níž absolutně propadla. Teprve tehdy si uvědomila, jak důležitou roli hraje škola v životě člověka.

Ani téma druhé scénky – kouření a alkoholismus, nebylo žákům neznámé. Přesto nebylo zbytečné žákům připomenout, v čem tkví hlavní nebezpečí těchto návykových látek a proč je mohou v jejich věku natolik ohrozit. Obě vystoupení byla pojatá tak, aby žáky nejen pobavila, ale především poučila a upozornila na důležitost a problematiku předváděného tématu.

VeTri

Autor článku: Štěpánka Löffelmannová