Divadelní vystoupení i přehlídka dravců

Hned začátkem nového roku nás ve škole čekalo několik zajímavých zpestření výuky.

V úterý 20. ledna jsme shlédli další zajímavé divadelní představení z dílny divadla VeTři. Při slově „divadlo“ si nejspíš většina z vás vybaví hru s dějem a bez ponaučení, ale tato hra taková rozhodně nebyla. Divadlo VeTři si totiž připravilo primárně preventivní program speciálně upravený pro každý stupeň zvlášť. A tak k nám opět po roce přijeli herci Michaela Marková a Vlasta Vébr. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že má divadlo zvláštní název, když v něm hrají pouze dva herci, tak můžeme potvrdit, že tomu tak není. Pokud potřebovali pomoci, pomohl jim někdo z našich řad. Ať už šlo o učitele, nebo o žáky.

Divadlo se svým programem poukazovalo na nešvary, které se bohužel v dnešní době tak často objevují a rozmáhají. Tématem pro II. stupeň byla diskriminace a pedofilie, na prvním stupni se pak děj odehrával kolem problémů chování mezi spolužáky, šikanou, ale i dopravní výchovy. Tato forma prevence žáky velmi bavila a mohou se za rok opět těšit na další setkání s tímto divadlem.

Druhou besedu žáci absolvovali v pondělí 26. ledna, kdy do školy po dvou letech opět zavítal p. Zaleš se svými dravci. Na ukázku přivezl např. orla mořského nebo výra bengálského. Žáci tak měli jedinečnou příležitost poznat tato zvířata skutečně zblízka, jejich krásu a majestátnost. Jsou to úchvatná zvířata plná energie a rovnováhy. Snad toto setkání nám všem pomůže k tomu, abychom si uvědomili, že má cenu tyto tvory i celou přírodu chránit.

dravci a vetri

Autor článku: Mgr. Marie Kukelková, Aneta Kvasníková (9. ročník)

Autor fotografií: Mgr. Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 01.02.2015