Divadélko pro školy z Hradce Králové

V úvodu nového roku přijeli naše žáky pobavit členové Divadélka pro školy.

Pro nejmladší žáky herci připravili kombinované loutkoherecké představení s názvem Dobrodružství veverky Zrzečky, ve kterém se odehrával napínavý příběh o lesních zvířátkách, jež panu hajnému pomohla najít ztracené hodinky. Zároveň děti v představení zhlédly situace, kdy zvířátkům znepříjemňovaly život lidmi odhozené odpadky. Naštěstí se pan hajný postaral o nápravu. V pohádkovém výletu do lesa tak žáci našli poučení a zároveň se velice pobavili.

Pro 2. stupeň s velkým ohlasem předvedla dvojice herců několik ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po české národní obrození s názvem Divadelní cestopis. Mezi jednotlivými ukázkami se žáci formou volnějších moderátorských vstupů v krátkosti seznámili s životem autorů či původem jednotlivých děl.

Herci svými výkony opět nezklamali, velmi vtipným způsobem zapojili diváky do představení, žáci se nejen dobře bavili, ale dověděli se i něco nového.

Divadélko Hradec Králové - leden 2023

Autor článku: Mgr. Veronika Havlíková