Březnová beseda s paní Mauleovou

V úterý 19. 3. 2024 jsme v naší škole již podruhé uvítali paní spisovatelku Elišku Mauleovou, která pro nás na 1. stupni připravila čtyři zábavné a kreativní besedy.

Prvňáčci besedovali o knize Příběhy paní Vilemíny. Děti se seznamovaly s tajuplnými postavami z knih a poslechly si jeden z příběhů. Zábavnou formou se do dění zapojovaly a snad se tedy podařilo v nich vzbudit zájem o knihy a jejich chuť ke čtení.

Ve 2. třídě čekala žáky kreativní beseda o knize Příběhy z dračího doupěte plné legrace a draků všech velikostí a schopností. Děti se dozvěděly, co obnáší práce ilustrátora a po přečtení jednoho z příběhů si společně vytvořily ilustraci.

Ve 3. a 4. třídě jsme měli možnost seznámit se s nejnovější knihou autorky s názvem Dobrodružství planety Atenalp. Kniha nás velmi zaujala, jelikož byla plná mimozemšťanů, zábavy a vesmírných bytostí. Po přečtení příběhu se žáci ve skupinách snažili dopsat jeho pokračování. Skupinové práce jsme si společně poslechli a následně porovnali se skutečným textem paní Mauleové v její knize.

Závěrem jsme všichni obdrželi milý dárek v podobě záložky do knížky. To se nám s ní bude číst!

Březnová beseda s paní Mauleovou

Autor článku: Mgr. Andrea Vavřichová