Beseda s myslivci

Víte, co znamenají v myslivecké hantýrce výrazy „SVĚTLA“ či „VĚTRNÍK“? Tak učitelé i žáci první a druhé třídy to od čtvrtka 20. 4. už vědí.

Dorazili k nám totiž na besedu členové Mysliveckého sdružení Čihadlo Kasejovice Ing. Vratislav Jadrný a František Sedlák ml. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí – např. pojmy z myslivecké terminologie – jak z anatomie lesních živočichů, tak názvy mysliveckého náčiní. Probrali jsme hlavní činnosti myslivců, myslivecké oblečení, bezpečnost při honech, problémy s přemnožením a migrací živočichů i kynologii. O velké zpestření besedy se postaral F. Sedlák, který s sebou přivedl několikanásobného šampióna německého křepeláka Ima. Děti si mohly prohlédnout dančí paroh a  vyzkoušet myslivecké vábničky.  Nadšení dětí vydrželo ještě několik dní po besedě, kdy děti nosily do školy nalezené parohy. Alespoň jsme si na nich mohli vyzkoušet, kdo si zapamatoval názvy jednotlivých částí. Na závěr - světla jsou oči zvěře a větrník je čumák jelena. LOVU ZDAR!

Beseda s myslivci

Autor článku: Mgr. Marie Sekáčová