Atletický kroužek na ZŠ Kasejovice

Od října 2014 zahájil činnost na ZŠ Kasejovice atletický kroužek pod vedením paní učitelky Mlsové.

Trénujeme vždy v pondělí od 14.00 do 15.00. Děti začaly s tréninkem základních atletických dovedností a doufají, že se na jaře tréninkové úsilí zúročí v podobě osobních rekordů. Prozatím využily možnosti zúčastnit se halových atletických závodů v Českých Budějovicích (15. listopadu a 29. listopadu 2014). Při prvních závodech většina zúčastněných jela sbírat zkušenosti, děti se často přesvědčily, že konkurovat závodníkům z velkých oddílů bude velmi obtížné. Při druhých závodech už si téměř všichni zúčastnění vylepšili svá osobní maxima, a dokonce si někteří přivezli medaile: Francesco Impagliatelli byl třetí v běhu na 300 m, Lia Vilhelmová byla třetí v běhu na 60 m a Adam Fous dokonce zvítězil ve všech bězích, ve kterých startoval, v běhu na 50 m, na 60 m i v běhu na 300 m. Je důležité, že všem dětem se na závodech líbilo a mají chuť do dalšího měření sil.

Těsně před vánočními svátky se v tělocvičně SOŠ Blatná konal 23. ročník Vánoční laťky, halové soutěže ve skoku vysokém. Ze ZŠ Kasejovice se zúčastnilo celkem 9 žáků, většina si vylepšila své osobní maximum. Dařilo se zejména chlapcům, Vlastimil Křišta a Jan Chodora skočili shodně 136 cm, Francesco Impagliatelli vybojoval 3. místo výkonem 146 cm a na 2. místo dosáhl Petr Nezbeda už velmi slušným výkonem 152 cm.

Doufáme, že i v roce 2015 nám bude společné sportování přinášet celou řadu pěkných prožitků.

Autor článku: PhDr. Jaroslava Mlsová

Publikováno: 05.01.2015

Aktualizováno: 02.12.2019