Výuka náboženství

Ve školním roce 2022/2023 bude na Základní škole v Kasejovicích probíhat výuka náboženství v pátek od 13.00. Pokud máte o výuku náboženství zájem, prosím, vyplňte přihlášku a odevzdejte ji ve škole do pátku 16.9.

Vážení přátelé, vážení rodiče,

výuka náboženství je nepovinným předmětem na základních školách v České republice. Chcete-li utvářet charakter svého dítěte podle křesťanských principů a dát mu etické a náboženské vzdělání, máte možnost přihlásit své dítě k výuce náboženství.

Cílem tohoto nepovinného předmětu (kroužku) je vysvětlit dětem, proč věříme v Boha a proč se snažíme rozvíjet kladné osobní vlastnosti (rozdělit se, půjčit, odpustit, mít rád, pomáhat, být ohleduplný, ...), jaký je význam křesťanských svátků (Advent, Vánoce, Velikonoce, ...) a jak je slavíme atd. Výuka je vedena s přiměřeností k věku dětí formou vyprávění, doplňování a malování tematických obrázků, popřípadě formou hry.

Přihláška ve formátu .pdf

Aktuální do: 30.09.2022