INFORMACE PRO VYCHÁZEJÍCÍ ŽÁKY (archiv dokumentů)

návod, jak vyplnit zápisový lístek

Jak postupovat v případě ne/přijetí na SŠ

1. jste přijati na školu, na kterou jste chtěli (jste přijati na obě školy) - vyplňte zápisový lístek a do 10 pracovních dnů jod vyhlášení výsledků jej doručte příslušné SŠ.
  2. nepřijali vás na školu, na kterou jste chtěli, ale jste přijati na školu, o kterou máte menší zájem - vyplňte zápisový lístek a do 10 pracovních dnů od vyhlášení výsledků jej doručte do SŠ, kam jste přijatí. Zároveň do 3 pracovních dnů podejte odvolání na školu, na kterou vás nevzali. Pokud odvolání dopadne dobře, zápisový lístek stáhnete ze školy zpátky a dáte ho do nové. Pokud v odvolání neuspějete, má žák i tak jistotu, že je na jednu SŠ přijat.
  3. nepřijali vás ani na jednu školu - na obě školy odešlete odvolání do 3 pracovních dnů od převzetí dopisu o nepřijetí. Pokud v odvolání uspějete, postupujte jako v bodě 1. Pokud ani jedno odvolání nevyjde, budeme společnými silami hledat školy a obory, které vyhlásí druhé kolo přijímacího řízení. V druhém kole lze podat přihlášek „neomezené“ množství.

Přehled všech užitečných webových stránek najdete v tomto .pdf dokumentu.

Informační brožurka „Čím budu?“ - přehled oborů středních škol Plzeňského kraje pro školní rok 2023/2024

Stejně jako v minulých letech je i letos připraveno bezplatné poradenství pro rodiče deváťáků i deváťáky samotné.

Na webu kampodevitce.cz je k dispozici aktualizovaná brožura se základními informacemi o období deváté třídy. Stáhnout zdarma si ji můžete zde Průvodce devítkou 2022-2023.

A počínaje říjnem se budou 2x měsíčně posílat newslettery s novinkami o tom, co se aktuálně děje i co je potřeba v rámci "devítky" řešit. I tyto newslettery jsou pro zájemce zdarma, jen je potřeba (kvůli GDPR a jako ochrana před nevyžádanou poštou) se pro jejich zasílání registrovat zde newslettery 2022-2023.

Informační a poradenské středisko pro volbu povolání
UŽITEČNÉ WEBOVÉ STRÁNKY
Volba povolání, testy osobnosti
www.infoabsolvent.cz průvodce volbou povolání (test, filmové ukázky, popis povolání, uplatnění