Pochybné suvenýry aneb Zločiny v divočině

Žáci 5. a 6.ročníku navštívili 29. května 2018 v plzeňské zoologické zahradě environmentální program.

V rámci programu Pochybné suvenýry aneb zločiny v divočině se žáci prostřednictvím zážitkových aktivit seznámili s úmluvou CITES, s jejím významem pro obchod s ohroženými zvířaty i jejím dopadem na náš běžný život. Žáci se dozvěděli, jaké nekalé praktiky využívají pytláci a pašeráci zvířat a jakou roli v obchodu se zvířaty hrají turisté. Společně pak hledali možnosti, jak se chovat, abychom přispěli k zachování ohrožených druhů zvířat. Na mapě světa se naučili lokalizovat místa výskytu vybraných chráněných druhů zvířat a místa poptávky po nich. Jedním z cílů programu totiž bylo i pochopení globálního rozsahu problému nelegálního obchodu s živočišnými druhy. Po skončení tohoto celkem náročného výukového bloku si žáci odpočinuli při prohlídce jednotlivých expozic, které přinášejí věrný pohled do skutečné přírody.

Exkurze ZOO Plzeň

Autor fotografií: Mgr. Eva Němejcová