Dočasné řešení situace rodičů v karanténě a dětí ve škole

Pokud jsou rodiče v karanténě, mělo by i dítě v karanténě zůstat. Více informací po rozkliknutí.


Na některých školách (nás se tato situace zatím netýká) se objevují případy, kdy rodiče kvůli kontaktu s osobou nakaženou koronavirem museli zůstat v karanténě, ale děti poslali do školy. Problematiku jsme předběžně konzultovali s pracovnicí Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje a dostali jsme následující informace.

Pokud jsou rodiče v karanténě, mělo by i dítě v karanténě zůstat, protože je s rodiči v přímém kontaktu. Není možné se ani spoléhat na to, že se rodiče nechají na počátku karantény otestovat s negativním výsledkem. Během karantény se může tato situace kdykoliv změnit.

Z tohoto důvodu budeme po žácích, jejichž rodiče jsou v karanténě, požadovat nějaký doklad od lékaře či z hygieny o bezinfekčnosti žáka. Přesto apelujeme na zodpovědnost rodičů, aby si dítě v těchto případech nechali doma (je třeba si uvědomit, že pokud by došlo k dalšímu šíření nákazy prostřednictvím dítěte rodičů, kteří přes nebezpečí nákazy poslali dítě do školy, odpovědnost leží i na těchto rodičích, vědomé šíření nákazy je trestné).

V případě nejasností můžete svoji situaci konzultovat s příslušnou hygienickou stanicí.

Vyvěšeno na úřední desku: 25.09.2020

Z úřední desky bude sejmuto: 31.10.2020