Tak nám začal nový školní rok

a na náměstí se opět vrátil nepořádek a hluk.

Náhodá? Nemyslíme si.

Oblíbené místo, kde tráví žáci po škole čas, je před kostelem Československé církve husitské. Žáci tam vysedávají na schodech a hulákají nejen na sebe, ale i po kolemjdoucích. Po jejich odchodu se pak všude válejí plechovky a lahve od pití, sáčky od chipsů, schody jsou polepené žvýkačkami. Není nutné, aby odpadky odnesli žáci do kontejneru na tříděný odpad, přece jen k nejbližšímu je to neuvěřitelných 125 m! Proč to ale nevyhodí do koše, který je opodál? Navíc většina kolem koše musí projít cestou na autobus.

Cítíme velkou křivdu, když veřejnost tvrdí, že je to chyba školy, že žáky nenaučí pořádnému chování. Všichni žáci naší školy jsou od 1. třídy vedeni ke správnému třídění odpadu, při každé vhodné příležitosti je učíme, jak nakládat s odpadem. Na konci každého vyučování dohlédneme, aby si uklidili své místo. Tady bude chyba někde jinde.

Obracíme se tedy na rodiče, vysvětlete prosím svým dětem, že odpadky se hází do koše. A pokud nevěříte, projděte se někdy kolem jedné hodiny odpoledne po náměstí.

A ještě jedna věc - dětské hřiště za knihovnou je určeno dětem do 12 let. Ve škole se starší žáci tváří uraženě, pokud je oslovíme "děcka" nebo "děti". Pak ale jsou ti samí žáci, kteří se považují za skoro dospělého člověka, k vidění na hřišti pro děti do 12 let. Věkové omezení je tam z nějakého důvodu a tím je bezpečnost. Domluvte prosím žákům starších 12 let, že hřiště za knihovnou není pro ně.

Děkujeme za spolupráci.

Publikováno: 08.09.2023