Soutěžení – to nás baví

V pondělí 14. září 2020 si poprvé spolu zasoutěžili prvňáci a jejich „patroni“ z osmé třídy.

I letos probíhá na naší škole patronát žáků osmé třídy s prvňáčky, i když  v omezené míře – zatím se kvůli preventivním koronavirovým opatřením nemohou scházet ve vnitřních prostorách školy. Patroni tedy aspoň vyrobili drobné upomínkové dárečky pro prvňáčky.

Poprvé se tak mohli všichni společně sejít v pondělí 14.9.2020. Byl krásný slunečný den a ten nás vyzýval k pobytu venku. Třídy se sešly na hřišti a žáci vytvořili dvojice – každý prvňák soutěžil společně se svým „patronem“ z osmé třídy. Starší připravili sportovní náčiní, pomáhali a radili mladším při plnění úkolů. Společné slalomy a štafety si všichni užili. Dokladem toho byl úsměv na tvářích všech zúčastněných. Ani odřené koleno prvňáky neodradilo od sportování. První společné setkání se vydařilo a všichni se již těší na další.

patronát září 2020

Autor článku: Mgr. Iva Zoubková