Škola online

Stručný návod, jak pracovat v systému škola online

Pokud potřebujete poradit s registrací, přihlášením nebo máte s touto aplikací jiné problémy, kontaktujte Hanu Červenou (cervena@zskasejovice.cz).

V tomto článku najdete informace ohledně registrace do systému, tady se pak dočtete několik základních informací.

Zejména na druhém stupni budou zadávány úkoly a výukové zdroje právě přes aplikaci Škola online. Doporučuji pracovat skrze webovou stránku (v PC si otevřete webový prohlížeč a zadáte adresu www.skolaonline.cz; stejně tak na tabletu nebo mobilním telefonu otevřete webový prohlížeč a zadáte uvedenou adresu).

(takto vypadá webová stránka)

Po přihlášení do systému se zobrazí domovská stránka, kde je přehled všeho důležitého (rozvrh hodin, hodnocení, domácí úkoly apod.). Na tuto stránku se vždy dostanete kliknutím na "domeček" v levé horní části stránky.

Pokud má žák nějaké domácí úkoly, zobrazí se na titulní stránce pod rozvrhem, nebo se k nim dostane přes lištu Výuka -> Úkoly -> Domácí úkoly. Pro kontrolu již "prošlých" úkolů zaškrtněte políčko Zobrazit i splněné/odevzdané úkoly. U každého úkolu je uveden termín, do kdy má být úkol splněn. Po vypršení termínu úkol "zmizí", stejně tak zmizí po odevzdání, zobrazit jej můžete právě zaškrtnutím tohoto políčka.

Pokud se v odevzdaném úkolu objeví chyby, může jej vyučující vrátit k přepracování. V tom případě se úkol opět objeví mezi aktuálně zadanými. Pokud součástí úkolu byla příloha, bohužel ji nejde tímto způsobem žákovi vrátit. V tom případě ji může vyučující poslat do zpráv. Pokud jste při přihlašování vyplnili i svoji e-mailovou adresu, přijde vám zpráva současně i do vaší e-mailové schránky (POZOR - někdy se uvedené zprávy vyhodnotí jako Spam, zkontrolujte tedy občas i tuto složku ve svém e-mailové schránce).

JAK ODEVZDAT ÚKOL

(tato možnost NENÍ v mobilní aplikaci, objeví se pouze po přihlášení přes webový prohlížeč)

Stačí kliknout na zadání domácího úkolu a v horní části je na tmavém poli záložka Vypracování - na ni klikněte, napište odpověď případně přiložte soubor a dole pak zvolte Uložit a odevzdat úkol jako hotový.

Pokud žáci využívají nainstalovanou aplikaci (jak v telefonu tak v PC), nemůžou přes tuto aplikaci ODEVZDÁVAT zadané domácí úkoly.

(takto vypadá nainstalovan aplikace)

Publikováno: 01.09.2021

Aktualizováno: 07.09.2022