Putování žáků ZŠ Kasejovice za klenoty

Již začátkem června vyrazili žáci 6. a 8. ZŠ Kasejovice na školní výlet.

Cílem byl krásný zámeček Kozel nedaleko Šťáhlav, který tentokrát v jízdárně poskytl mimořádnou podívanou: české korunovační klenoty- sice ne originály, ale jejich perfektní přesné kopie. Komentovaná prohlídka byla doplněna o výstavu zaměřenou na život a význam Karla IV., od průvodce jsme se dozvěděli spoustu informací a zajímavostí z naší historie. Pak jsme se v horkém dni přesunuli zchladit do sklepů společnosti Bohemia sekt ve Starém Plzenci, kde pro nás nachystali pěknou exkurzi s přednáškou, jak se vyrábí jejich produkty. Někteří žáci si dokonce naplánovali, že se exkurze zúčastní ještě jednou, až budou o několik let starší, aby exkurzi mohli doprovodit i degustací a nákupem vína. Z výletu jsme se vraceli v dobré náladě a někteří i s písní na rtech.

Školní výlet Kozel 2019

Autor článku: Mgr. Iveta Flajšmanová