Podzimní atletika v blatné

Ve středu 27.9.2023 se žáci ZŠ Kasejovice vypravili do Blatné na Podzimní atletiku.

Tuto soutěž pořádá ZŠ TGM Blatná ve spolupráci se ZŠ Zaboří. Slunečné a teplé počasí vytvořilo téměř ideální podmínky pro dobré výkony a těch jsme také byli svědky. A může nás těšit, že skvělých výsledků dosáhli i kasejovičtí žáci.

• V kategorii mladších žáků byl dle umístění nejúspěšnější Vojtěch Adamec: ve skoku dalekém obsadil 1. místo výkonem 428 cm a 3. místo přidal v běhu na 60 m.
  • V běhu na 60 m se o stupínek lépe, na 2. místě, umístil Mikuláš Hrouda.
  • Je třeba ještě pochválit za výborný výkon v běhu na 1000 m Tomáše Filause, který ve skvělé konkurenci obsadil 4. místo, výborným časem pod 4 minuty.
  • Ještě více medailí získali starší žáci. Tomáš Arnošt vyhrál skok daleký výkonem 482 cm.
  • Stanislav Šilhavý byl druhý v běhu na 1500 m časem těsně pod 5 minut.
  • Jakub Krejčí obsadil 2. místo ve skoku vysokém, když druhým pokusem zdolal 155 cm. Tento výkon je suverénně nejlepším výsledkem kasejovického žáka ve skoku vysokém za poslední tři roky.
  • Medailové umístění přidali ještě starší žáci ve štafetě 4x 60 m. I když se stali vítězi prvního rozběhu, celkově obsadili třetí místo.

Chtěla bych poděkovat za vzornou reprezentaci školy všem zúčastněným žákům a žákyním a budeme doufat, že příště nějakou medaili vybojují i děvčata.

Publikováno: 04.10.2023

Aktualizováno: 15.10.2023