Nové interaktivní tabule a školní nábytek v ZŠ Kasejovice

Díky projektu má škola nové školní lavice a židle a tři interaktivní tabule s dataprojektorem.

Na jaře roku 2022 podala Základní škola Kasejovice prostřednictvím místní akční skupiny MAS Pošumaví na Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) žádost o dotaci z Programu rozvoje venkova na projekt Vybavení kmenových tříd interaktivními tabulemi a školním nábytkem. Cílem tohoto projektu bylo pořízení školních lavic a židlí do jedné z kmenových učeben prvního stupně a tří interaktivních tabulí s dataprojektorem. Projektová žádost byla úspěšná, a proto již na podzim 2022 začala kasejovická základní škola s vlastní realizací projektu. Ještě do konce loňského roku se podařilo pořídit školní nábytek – 15 kusů lavic a 30 kusů židlí, kterým byla vybavena současná první třída. V první polovině roku 2023 byly školou zakoupeny tři interaktivní tabule s dataprojektorem, přičemž dvě z nich byly instalovány do dvou kmenových tříd prvního stupně a jedna do kmenové třídy druhého stupně.

Pořízení nového školního nábytku do jedné kmenové třídy prvního stupně přispělo k jejímu vybavení výškově stavitelným nábytkem, který odpovídá předepsaným požadavkům. Vybavení tří kmenových tříd interaktivními tabulemi s dataprojektorem umožnilo učitelům a žákům školy ještě více intenzivněji využívat tuto moderní ICT techniku jak při běžné výuce, tak při doučování.

Celkové náklady na projekt Vybavení kmenových tříd interaktivními tabulemi s dataprojektorem a školním nábytkem činily 326 493,66 Kč včetně DPH. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt MAS 2023 - nový nábytek a tabule

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová