Návštěva z partnerské školy Zwiesel

Ve čtvrtek 14. listopadu zavítali na naši školu žáci a učitelé z bavorské školy.

V polovině měsíce listopadu zrealizovala Základní škola Kasejovice druhou část projektu „Kasejovice – Zwiesel 2019“. Z partnerské Mittelschule Zwiesel přijeli do kasejovické školy žáci šesté třídy společně se svými pedagogy. Pro žáky z bavorské školy byl připraven pestrý program. Po krátkém uvítání se žáci aktivně zapojili do keramického workshopu. Jejich úkolem si bylo vyrobit dva výrobky z keramické hlíny. S vlastním tvořením jim pomáhaly žákyně 8. a 9. ročníku. Následovala prohlídka školy, při které mohli žáci nahlédnout do jednotlivých tříd a žáků i vyučujících se ptát na to, co je zajímá.

Po obědě, který byl pro naše hosty zajištěn ve školní jídelně, zavítali žáci do kasejovické synagogy, kde se seznámili s rozmanitostí sbírek místního rodáka Václava Mentbergera. Poté již na ně v tělocvičně čekali žáci kasejovické školy s připravenými sportovně – zábavnými disciplínami. Na vítězné družstvo čekala sladká odměna. Po rozloučení se žáci z partnerské školy rozjeli zpět do Zwieselu.

Z reakcí bavorských žáků bylo zřejmé, že se jim návštěva kasejovické školy líbila a z programu byli nadšení. Dokladem jejich spokojenosti byl i email od ředitelky Mittelschule Zwiesel Iris Schneck, prostřednictvím kterého všem poděkovala za vstřícné přijetí a perfektní organizaci.

Během návštěvy bavorských žáků v Kasejovicích se vedení obou škol domluvilo na pokračování vzájemné spolupráce prostřednictvím společných projektů i v dalších letech. Poděkování patří učitelům, žákům a všem dalším zainteresovaným, kteří se na zdárné realizaci druhé části projektu podíleli.

Zwiesel v Kasejovicích 2019

Autor fotografií: Mgr. Štěpánka Löffelmannová