Mikulášská návštěva

Nastal prosinec, měsíc plný svátků a tradic. A právě návštěva dobrotivého Mikuláše je další předzvěstí blížících se Vánoc.

Příchod Mikuláše s andělem a čerty je tradice, kterou téměř všechny děti očekávají nejen s radostí a nadšením, ale i s velkými obavami, neboť Svatý Mikuláš ví přece vše, co děti v průběhu roku provedly jak dobrého, tak i špatného.

V úterý 5. prosince 2023 se chodby naší školy rozezvučely nebeskými zvonky, ale i pekelnými řetězy. Do ZŠ v Kasejovicích totiž opět po roce přišel svatý Mikuláš se svým doprovodem – s hrozivými čerty a krásnými anděly. Žáci s očekáváním i s obavami naslouchali, jestli neuslyší na chodbě šramocení řetězu. A dočkali se. Svatá parta v podání žáků z 8. třídy (patronů) nejdříve navštívila první třídu. Zde si Mikuláš popovídal s každým prvňáčkem, který statečně přednesl básničku či zazpíval písničku a čertům slíbil, že si svoje hříchy řádně odčiní. Na oplátku jim Mikuláš s anděly rozdali sladkou nadílku.

Žáci 2. až 5. tříd také nebyli o mikulášskou návštěvu ochuzeni. Sem rovněž přišel Mikuláš s překrásnými anděly, ale čerti v podání žáků z 9. ročníku byli o dost děsivější.  Ti si vybrali ty největší nezbedníky a řádně jim domluvili. Všichni malí i větší žáčci se pak zapřísáhli, že budou v příštím roce hodní, a tak Mikuláš se svou družinou, po rozdání sladkých odměn, mohl spokojeně odejít. Ale slíbil, že se za rok opět vrátí.

Mikulášská návštěva 2023

Autor článku: Mgr. Veronika Havlíková