Listopad 1989

Josef Kalbáč objasnil žákům význam 17. listopadu 1989 v dějinách Československa.

V pátek 6. prosince se žáci druhého stupně kasejovické základní školy zúčastnili přednášky Josefa Kalbáče na téma 17. listopad v dějinách Československa. V úvodu svého vystoupení seznámil Josef Kalbáč žáky s utvářením českého státu, který se začal formovat v druhé polovině 9. století. Díky tomuto historickému exkurzu objasnil žákům vládu rodů Přemyslovců, Lucemburků a následně Habsburků. Poukázal na důležité a osudové mezníky československých dějin v době první republiky, v období německé okupace a následně v době komunistické diktatury, která v Československu panovala v letech 1948 až 1989. V závěru své přednášky neopomněl Josef Kalbáč žákům připomenout zásadní události Sametové revoluce roku 1989 a prvních týdnů roku 1990. Zdůraznil, jak je důležité žít ve svobodné zemi a vážit si demokracie.

Autor článku: Mgr. Štěpánka Löffelmannová

Publikováno: 12.01.2020