Herecké duo z Hradce Králové

alias Divadélko pro školy Hradec Králové k nám opět zavítalo ve středu 24.1.2024 a předvedlo pro žáky ZŠ dvě úžasná představení.

Pro žáky prvního stupně sehráli „Africkou pohádku“.  Žáci se zábavnou formou seznámili s postavou cestovatele a dobrodruha dr. Emila Holuba, který vyprávěl o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provázel věrný opičí kamarád Pepa. Společně bojovali proti lovci, který chtěl zvířata ulovit a prodat. Pohádka tak žáky upozornila na to, že ne všichni lidé jsou přáteli zvířat a že mnoho zvířat v Africe je zbytečně zabíjeno. Ale jako v každé pohádce i zde vše dobře dopadlo. Představení bylo poučné, veselé, plné překvapení i písniček.

Žáci 5. – 9. ročníku zhlédli divadelní představení s názvem Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla, který byl souborem ukázek nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Herci žákům přiblížili nejzásadnější okamžiky života i kariéry těchto mistrů českého humoru. Odborný výklad doplnily chronologicky řazené úryvky dialogů a písní, dokumentující rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vliv na vývoj českého divadla 20. století. Žáci se tak například seznámili s hrami jako je West pocket revue, Golem, Nebe na zemi či Fata Morgána, kde měl možnost účinkovat i dobrovolník z řad diváků.

Úsměvy žáků od začátku až po konec hereckých představení naznačovaly, jak fantastický výkon herci opět předvedli. Všem se obě představení velice líbila a už nyní se těšíme na další.

Herecké duo aneb Divadélko pro školy HK

Autor článku: Mgr. Veronika Havlíková